do kasy suma: 0,00 zł

Masz pytania? Prosimy o kontakt:

Zadzwoń do nas+48 34 363 16 98

Środek Huwa San TR50 nie posiada pozwolenia M.R. i R.W. na stosowanie w uprawach i może być stosowany wyłącznie do dezynfekcji powierzchni.

Do stosowania w uprawach roślin dopuszczony jest produkt Bisteran - decyzja M.R.i R.W. nr S-253g/19

Kolejny sezon wegetacyjny w szklarniach czas start! Cz. 2.

W pierwszej części artykułu poruszony został temat produkcji rozsady.

Dziś omówimy jak dbać o rozsadę zakupioną od wyspecjalizowanych w jej produkcji gospodarstwach.

W części trzeciej omówimy ryzyko wystąpienia chorób przez nieodkażone środowisko do nasadzeń młodych roślin np. przez wielokrotne wykorzystywanie wełny mineralnej do uprawy głównie ogórków i pomidorów, co z jednej strony jest proekologiczne i ogranicza problemy z jej utylizacją, ale może być przyczyną wypadania roślin.

Zakup gotowej rozsady jest bardzo wygodny dla producenta, który nie ma czasu na jej pielęgnację lub chce m.in. zachować ciągłość uprawy lub nie posiada sprzętu do jej produkcji.

Należy pamiętać, że pomimo zachowania przez producentów wszystkich aspektów fitosanitarnych nie gwarantuje nam to jej wysokiej zdrowotności.

Zdarza się, że gotowe rośliny rozsady są zbyt wypędzone, przez co bardzo podane na zmiany warunków środowiskowych i czynniki patogeniczne.  Zdarza się także, że możemy zakupić rozsadę zainfekowana patogenami, które ujawniają się w późniejszych fazach wzrostu np. choroba szalonych korzeni (ang. crazy roots) wywoływana przez bakterię Agrobacterium rhizogenes.

Często takie późno występujące objawy choroby nie są kojarzone z infekcją materiału nasadzeniowego.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych gotową rozsadą należy pamiętać o przeprowadzeniu kwarantanny i/lub wykonać zabiegi eliminujące niewidzialne zagrożenie.

Należy do nich opryskiwanie lub zamgławianie. Zamgławianie należy do ekonomiczniejszej metody ze względu na skuteczność i koszt zużywanego preparatu.  Należy je wykonać niezwłocznie po dostarczeniu rozsady lub zlecić jego wykonanie producentowi na czas transportu.

Idealnym preparatem wzmacniającym rośliny oraz eliminującym bakterie, grzyby i wirusy może być Bisteran- nadtlenek wodoru stabilizowany srebrem. Produkt, który przez wyjątkowy proces produkcji charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz brakiem wystąpienia mechanizmów odporności patogenów na czynniki aktywne preparatu.

Jeśli z braku sprzętu do zamgławiania wykonanie zabiegu jest nie możliwe, możemy wykonać jednocześnie oprysk i podlanie preparatem.

W obydwu przypadkach prawidłowo wykonane zabiegi fitosanitarne gwarantują eliminację patogenów z podłoża i części nadziemnych roślin.

Zabiegi podlewania i opryskiwania Bisteranem dobrze jest przez cały cykl uprawy  wykonywać przemiennie w równych odstępach czasowych.

Bisteran to środek proekologiczny spełnia wszystkie cechy środka ekologicznego i po zaakceptowaniu przez jednostkę certyfikującą może być stosowany uprawach ekologicznych.

Szczegółowe zalecenia oraz informacje dotyczące stosowania preparatu, dawki i terminy zabiegów ustalane są indywidualne przez naszych specjalistów przy zakupie preparatu. Nieszablonowe podejście do problemu i indywidualne podejście do klienta oraz wysoką skuteczność preparatu gwarantuje satysfakcję użytkownika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl