do kasy suma: 0,00 zł

Masz pytania? Prosimy o kontakt:

Zadzwoń do nas+48 34 363 16 98

Środek Huwa San TR50 nie posiada pozwolenia M.R. i R.W. na stosowanie w uprawach i może być stosowany wyłącznie do dezynfekcji powierzchni.

Do stosowania w uprawach roślin dopuszczony jest produkt Bisteran - decyzja M.R.i R.W. nr S-253g/19

Sposób na szarą pleśń
Sposób na szarą pleśń

Połowa sezonu wegetacyjnego już za nami. Nasze rośliny są coraz bardziej narażone na choroby i szkodniki.  Wilgotna aura również sprzyja infekcjom grzybowym i bakteryjnym.
Wiele upraw pod osłonami i w gruncie w tym pomidory, cukinie, sałata, truskawki i maliny boryka się szczególnie z szarą pieśnią. Choroba ta jest w tym roku szczególnie nasilona. W uprawach pomidorów powoduje ona zrzucanie kwiatów i zawiązków, a co za tym idzie brak owoców. W czasie kwitnienia roślin zarodniki szarej pleśni wraz z pyłkiem dostają się na znamię słupka i tam kiełkują powodując infekcje, doprowadzają do obumarcia kwiatostanów i ich odpadnięcia.
Na liściach choroba ta powoduje żółte początkowo okrągłe, nekrotyczne plamy które z biegiem czasu przechodzą w bardziej nieregularne kształty. Od spodu liścia widoczny jest szary nalot z zarodnikami.  Na owocach tworzą się plamy składające się z białej lub jasno zielonej obwódki z czarnym punktem w centrum okręgu. Grzybnia szarej pleśni jest Saprotrofem. Oznacza to że ma ona zdolność do rozwoju na martwych częściach i resztkach roślin także w glebie.  Zbliżają się zbiory a choroba nie daje za wygraną. Większość plantatorów zastanawia się czym zabezpieczać uprawy tuż przed zbiorem i w czasie jego trwania. Konieczne do tego są preparaty bez pozostałości i bez  karencji, bezpieczne zarówno dla konsumenta jak i osób wykonujących zbiory i zabiegi chemiczne. Takim preparatem jest Bisteran. Aktywny tlen w preparacie powoduje porażenie układu oddechowego patogena przez co ginie on w ciągu kilku minut od zastosowania nie dając mu możliwości wytworzenia odpornych na preparat zawodników. Nasi kontrahenci  cenią sobie skuteczność tego preparatu i jednocześnie jego bezpieczeństwo dla plonów. Szczegóły odnośnie stosowania i indywidualne zalecenia dostępne u naszych doradców po dokonaniu zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl