do kasy suma: 0,00 zł

Masz pytania? Prosimy o kontakt:

Zadzwoń do nas+48 34 363 16 98

Środek Huwa San TR50 nie posiada pozwolenia M.R. i R.W. na stosowanie w uprawach i może być stosowany wyłącznie do dezynfekcji powierzchni.

Do stosowania w uprawach roślin dopuszczony jest produkt Bisteran - decyzja M.R.i R.W. nr S-253g/19

Paszporty roślin

 

Jak wspomagać higienę fitosanitarną w gospodarstwach szkółkarskich? Nowe przepisy nałożyły na wszystkie szkółki czy to sadownicze czy ozdobne obowiązek wydawania do sprzedawanych roślin Paszporty Roślin. Paszport taki dla materiału szkółkarskiego może wydać PIORiN. Ma to na celu podniesienie jakości produkowanego w Polsce materiału nasadzeniowego jak i ograniczenie nielegalnego handlu sadzonkami. Aby uzyskać taki paszport na materiał szkółkarski musi on spełniać niezbędne wymogi fitosanitarne, Oznacza to ze rośliny takie muszą być zdrowe a podłoże roślin sprzedawanych w doniczkach wolne od patogenów.

Firma Desio Holding posiada w swojej ofercie preparat Bisteran, który działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Rośliny traktowane preparatem wykazują znaczą poprawę kondycji i zdrowotności. Gospodarstwa, które stosują Bisteran regularnie nie mają problemów z uzyskaniem od PIORiN paszportów.

Zaletą produktu jest możliwość stosowania go zarówno do podlewania, jaki i w formie oprysku lub mgły w temperaturze już od +5 °C. U wielu producentów, którzy zaczęli stosować preparaty w gospodarstwie przełożyło się to na obniżenie nakładów finansowych na inne środki chemiczne i strat % w produkowanym materiale, skróceniem czasu produkcji. Preparat nie tworzy na roślinach osadów i nie posiada karencji co dodatkowo poprawia atrakcyjność produkowanych roślin. Świetnie goi rany po cięciu, szczepieniu i okulizacji, przyspieszając proces zrastania się zrazów i oczek z podkładką umożliwia wydajniejsze rozłożenie prac w gospodarstwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl