do kasy suma: 0,00 zł

Masz pytania? Prosimy o kontakt:

Zadzwoń do nas+48 34 363 16 98

Środek Huwa San TR50 nie posiada pozwolenia M.R. i R.W. na stosowanie w uprawach i może być stosowany wyłącznie do dezynfekcji powierzchni.

Do stosowania w uprawach roślin dopuszczony jest produkt Bisteran - decyzja M.R.i R.W. nr S-253g/19

Kolejny sezon wegetacyjny w szklarniach czas start! Cz. 1.

Przełom i początek roku to czas przygotowania rozsady do uprawy na nowy sezon wegetacyjny.

W tym okresie należy szczególnie zadbać o kondycję roślin w rozsadniku, ponieważ to, od jakości rozsady zależy czy jakość i wielkość najbliższego plonu.

Producenci warzyw mogą taką rozsadę zakupić w wyspecjalizowanych gospodarstwach, bądź też samodzielnie wyprodukować rozsadę do obsadzenia szklarni.

Zaletami samodzielnego przygotowania rozsady są niewątpliwie jej koszty i pełna kontrola nad odżywieniem i szybkością wzrostu. Często widywaliśmy u naszych klientów gotową rozsadę, w której rośliny były wybujałe a co za tym idzie słabe oraz podatne na szkodniki i choroby.

Do przygotowania wyprodukowania własnej rozsady należy przygotować:

  1. Nasiona, odpowiedniej odmiany i jakości. Zaprawione lub nie.
  2. Podłoże do wysiewu. Obecnie na rynku posiadamy różnego rodzaju substraty i podłoża. Dobierając podłoże należy przede wszystkim kierować się preferencjami rośliny. Będą one różne w zależności od gatunku i odmiany.
  3. Pojemniki, w które będziemy wysiewać nasiona. Muszą być odpowiedniej wielkości oraz z tworzywa, które nie będzie oddziaływało negatywnie na rośliny np. wchodząc w reakcje chemiczną z podłożem lub nawozami. Na rynku jest ich bardzo wiele rodzajów od tac i kuwet przez wielodoniczki po pojedyncze doniczki.

Istnieje wiele metod siewu, wybór jest uzależniony od gatunku i wielkości nasion.

Nasiona powinny być wolne od patogenów i w dobrej kondycji. Jeżeli istnieją wątpliwości, co, do jakości materiału siewnego należy koniecznie zastosować preparat do kondycjonowania nasion.  Najlepiej taki, który przeciwdziała patogenom i jednocześnie stymuluje kiełkowanie np. Bisteran.

Preparat ten pozytywnie wpływa na intensywność procesów oddechowych, od których zależy czy nasiona wykiełkują. Wpływa także na tempo i wyrównanie kiełkowania.

Poddane kondycjonowaniu nasiona wysiewa się na rozsadnik pamiętając by zapewnić odpowiednią temperaturę i wilgotność podłoża oraz odpowiednią ilość światła.

Siewki i młode rośliny są bardzo podatne na czynniki patogeniczne. Często producenci rozsady borykają się ze zgorzelami siewek. Regularne podlewanie rozsady wodą z dodatkiem Bisteran znacznie eliminuje ryzyko wystąpienia zgorzeli, powoduje indukcję odporności młodych roślin na choroby a także szkodniki. Dzięki wzmocnieniu systemu korzeniowego poprawia przyswajalność nawozów, stymuluje rozwój roślin oraz poprawę procesu fotosyntezy. 

Zabiegi opryskiwania Bisteranem wpływają korzystnie na wzmocnienie części nadziemnej roślin, oraz także zapobiegają infekcjom.

Warto zabiegi podlewania i opryskiwania Bisteranem rozsady wykonywać przemiennie w równych odstępach czasowych.

Bisteran to środek proekologiczny spełniający cechy środka ekologicznego, nie ma okresu karencji ani pozostałości w plonach. Po zaakceptowaniu przez upoważniona jednostkę certyfikującą mógłby być stosowany w uprawach ekologicznych.

Szczegółowe zalecenia oraz informacje dotyczące stosowania preparatu, dawki i terminy zabiegów ustalane są indywidualne przez naszych specjalistów przy zakupie preparatu. Nieszablonowe podejście do problemu i indywidualne podejście do klienta oraz wysoką skuteczność preparatu gwarantuje satysfakcję użytkownika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl