do kasy suma: 0,00 zł

Masz pytania? Prosimy o kontakt:

Zadzwoń do nas+48 34 363 16 98

Dnia 12.02.2019 środek Huwa San TR50 stracił pozwolenie M.R. i R.W. na stosowanie w uprawach i może być stosowany wyłącznie do dezynfekcji powierzchni.

Do stosowania w uprawach roślin dopuszczony jest produkt Bisteran - decyzja M.R.i R.W. nr S-253g/19

Higiena w sadzie i w plantacji cz. 2

Jak wiadomo do większości infekcji w sadzie dochodzi za pomocą wektorów, potocznie zwanych nosicielami. Przenoszą one komórki bakterii czy grzyba na zdrowe tkanki i rośliny. Wektorem chorób we wszystkich uprawach są najczęściej: wiatr, woda, owady, maszyny i narzędzia.

Patogenom jest najłatwiej infekować rośliny i wnikać do ich tkanek poprzez zranienia i miejsca otwarte po cięciu.  Jak w takim razie zapobiegać infekcjom w uprawach? Można to zrobić stosując się do zasad dobrej praktyki rolniczej/ogrodniczej i dezynfekować narzędzia. Co zostało opisane w cz. 1.  Możemy również ograniczyć ryzyko infekcji, które powstają poprzez rany i otarcia powstałe po obcinaniu gałęzi.

Rośliny po cięciu są szczególnie narażone na choroby ze względu na ilości i wielkość uszkodzeń powstałych podczas zabiegu oraz wystawienia ich na czynniki zewnętrzne. Można temu zaradzić wykonując zabieg odkażania drzew i krzewów przeciągu 48h od cięcia. Do tego celu Desio Holding Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie produkt Bisteran. Preparat dzięki unikalnej formule niezwykłej stabilności może być stosowany w szerokim zakresie temperatur. Jego działanie polega na skutecznej biobójczości i stymulacji rośliny do produkcji kallusa. Kallus - to tkanka, której właściwości możemy porównać do płytek krwi u człowieka. Bardzo szybko zabliźnia rany, tworząc na ich powierzchni początkowo niewidoczną błonkę, która bardzo szybko uniemożliwia wniknięcie czynników chorobotwórczych do tkanek i wiązek przewodzących, a co za tym idzie przeniknięcie w głąb rośliny.  Dzięki takiemu zabiegowi ograniczamy ryzyko wystąpienia wielu problemów, które ujawniają się zazwyczaj późną wiosną lub latem i rzadko są przez właścicieli upraw wiązane z zimowymi zabiegami pielęgnacyjnymi w sadach i jagodnikach.

Należy pamiętać, że stosując Bisteran bezpośrednio po uszkodzeniu rośliny w okresie zimy można zapobiec wielu problemom w sadach i uprawach wieloletnich oraz zaoszczędzić czas wiosną.

Bisteran został dopuszczony do stosowania decyzją MRiRW. Jest to środek proekologiczny, który spełnia wszystkie cechy środka ekologicznego i po zaakceptowaniu przez upoważnioną jednostkę certyfikującą może być stosowny w uprawach ekologicznych.

Szczegółowe zalecenia oraz informacje dotyczące stosowania preparatu, dawki i terminy zabiegów ustalane są indywidualne przez naszych specjalistów przy zakupie preparatu. Nieszablonowe podejście do problemu i indywidualne podejście do klienta oraz wysoką skuteczność preparatu gwarantuje satysfakcję użytkownika.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl